סוגי הטיפולים

שיאצו

השיאצו הוא טיפול מגע יפני שמתבסס על אותם העקרונות של הרפואה הסינית- יצירת תנועה חלקה של צ'י בערוצים הנקראים מרדיאנים ומתפרשים על פני על הגוף.

שיאצוהטיפול מתבצע על ידי השענות והפעלת לחץ על מרדיאנים ונקודות בגוף, כשהמטרה של הטיפול כמו בדיקור היא לאפשר את הזרימה החלקה של הצ'י והדם בגוף.
הלחיצות נעשות על ידי חלקים שונים של גוף המטפל- כפות ידיים, אצבעות, מרפקים, אמות, כפות רגליים וברכיים. בנוסף ללחיצות בטיפול נעשית הנעה פאסיבית וסיבוב של מפרקים על מנת להגדיל את טווחי התנועה ולשפר את סיכוך הנוזלים הסינוביאליים שנמצאים בתוך המפרק.
תנועת הדם והנוזלים המשופרת מגבירה את אספקת החמצן לרקמות השונות ומעודדת לחלוח והזנה טובים יותר שמובילים לשרירים, גידים ורצועות רכים וגמישים יותר.

חלק ניכר מהכאבים כיום נובעים מהיחלשות של  השרירים בגלל אורח חיים ישבני וחוסר בפעילות גופנית בריאה. שרירים וגידים חלשים לא מסוגלים להחזיק את הגוף בצורה טובה ולאורך זמן מצטבר עומס על מבנה השלד בעצמות ובחוליות. הפרדוקס הוא בכך שבגלל חולשה ראשונית של מערכת השרירים נוצרת תגובת התנגדות של השרירים והגידים והם נהיים מתוחים, נוקשים וכאובים. לכן חיזוק מצד אחד ושיפור אלסטיות של הרקמות מצד שני חשובים ליציאה ממעגל הכאב הכרוני.

השיאצו יעיל לא רק לבעיות וכאבים אורטופדיים. המרדיאנים מחולקים לאיברים השונים בגוף כשלכל איבר יש אחריות ותפקודים משלו. לכן עבודה על מרדיאנים משפרת בהכרח גם את תפקודי האיברים הפנימיים וכל המערכות בגוף.

הטיפול נעשה ללא שמן שמן ומתבצע בביגוד מלא ונוח.

כידוע לטיפולי מגע באופן כללי ולשיאצו בפרט יש אפקט מרגיע במיוחד שמעצים את תחושת השחרור של הגוף והנפש, מאפשר הרפיה של מערכת העצבים ועל ידי כך מייעל את השפעות הטיפול.

נגישות