סוגי הטיפולים

מגוון הטיפולים ברפואה סינית

הרפואה הסינית היא מצבור של שיטות טיפול שונות  כשהמטרה המשותפת לכולן היא ליצור גירויים בגוף שיגרמו לשיפור התפקודים הטבעיים שלו, ועל ידי כך להביא לריפוי והחלמה.

רפואה סינית

שיאצו

השיאצו הינו טיפול מגע יפני שמתבסס על עקרונות הרפואה הסינית הטיפול מתבצע על ידי השענות ובכך הפעלת לחץ על מרדיאנים ונקודות בגוף, כשמטרתו לאפשר את הזרימה החלקה של הצ'י בגוף.

השיאצו יעיל לא רק לבעיות וכאבים אורטופדיים. המרדיאנים מחולקים לאיברים השונים בגוף כשלכל איבר יש אחריות ותפקודים משלו. לכן עבודה על מרדיאנים משפרת בהכרח גם את תפקודי האיברים הפנימיים וכל המערכות בגוף.


דיקור

העיקרון הסיני העומד מאוחרי השיטה הוא יצירת גירוי בנקודות נבחרות על גבי ערוצים הנקראים מרדיאנים אשר בהם זורם הצ'י של הגוף.

הדיקור יוצר טריגר ברקמות שונות- שרירים, גידים, עצמות וכו', ועל ידי כך מעודד זרימה מחודשת של תאי דם ומערכת חיסונית לאזור. כך אפשר לגרום לשריר שנמצא במצב כרוני של כאב 'להתעורר', לשפר את סירקולצית הדם באזור שתגביר את אספקת החמצן והנוזלים לרקמה הפגועה ולאפשר תהליכי ריפוי יעילים ומוצלחים.


צמחי מרפא

השימוש בצמחים ברפואה הסינית מתאים לכל הבעיות הבריאותיות החל מכאבי שרירים ועד למחלות פנימיות קשות כמו סכרת, מחלות מערכת עיכול, נשימה, מחלות לבביות ועוד.

קיימים למעלה מחמשת אלפים צמחי מרפא בודדים המשמשים לרקיחה של פורמולות. פורמולה הינה מרקחת של צמחים שנבחרים בקפידה באופן אישי ובהתאם למצבו הבריאותי של כל מטופל.

צמחי המרפא ניתנים לשימוש פנימי או חיצוני בהתאם לאופן הכנתם ולבעיה שבה רוצים לטפל.


כוסות רוח

כוסות הרוח הן שיטת טיפול מסורתית שהיתה נפוצה בכל רחבי העולם ברחבי אירופה ובמזרח הרחוק אך כיום משוייכת בעיקר לרפואה הסינית.

פעולת היניקה של הכוסות מאפשרת מתיחה ושחרור של שרירים ורקמות תפוסים ונוקשים, מחממת את הרקמות, מקלה על הידבקויות פנימיות באזורים ואיברים שונים בגוף ועוזרת בשיקום רקמות פגועות.


רפואה סינית
נגישות